Tecrübeli

Profesyonel

Çözüm Odaklı

Hakkımızda

Ofisimiz, yargının çeşitli alanlarında 30 yıllık mesleki deneyimi olan Av. Arb. Prof. Dr. Çetin Arslan tarafından 2013 yılında Ankara’da kurulmuştur.
Kuruluşumuzdan bu güne, donanımlı ekibimiz ile alanında yetkin danışman ve çözüm ortaklarımızla birlikte, bireysel ve kurumsal tüm müvekkillerimize ihtiyaç duydukları kaliteli ve güvenilir hukuki hizmeti sağlayarak sorunlarını en doğru ve verimli şekilde çözüme ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

Av. Prof. Dr. Çetin Arslan

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1993 yılında “Malî Hukuk Bilim Uzmanı”, 1997 yılında “Kamu Hukuku Hukuk Doktoru”, 2009 yılında “Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Doçenti”, 2014 yılında ise “Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Profesörü” unvanlarını almıştır.

Meslek yaşamına 1989 yılında Mersin hâkim adayı olarak başlamış; sırasıyla Gümüşhane ve Eruh Cumhuriyet Savcılığı, Burdur-Yeşilova ve İskenderun Hâkimliği (asliye Hukuk ve Kadastro) ve Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı (bu görev kapsamında Yüce Divan Savcılığı) ile Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2013 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi “Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku ABD Başkanı” ve “Adli Bilişim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü”, 2021 yılından beri ise Hacettepe Üniversitesi “Kamu Hukuku Bölüm Başkanı” olarak görev yapmakta olup, yurt içi ve dışında gerçekleştirilen çeşitli seminer ve sempozyumlarda sunumları, yayınlanmış on beş adet kitabı ve hukuki konularda çok sayıda makalesi mevcuttur.

error: Korumalı İçerik
Scroll to Top